وبگو | آموزش منوي کشويي با ul li و css


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ :
بازدید : 25
نویسنده : H O S S E I N I

بردباری

تمرين بردبارى
ان لم تكن حلما فتحلم ، فانه قل من تشبه بقوم الا اءو شك اءن يكون منهم . ح /207
ترجمه : اگر بردبار نيستى ، خود را وادار به بردبارى كن ، زيرا كسى كه خودرا به گروهى شبيه كند، به زودى از آنان مى شود.


:: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: تمرين بردبارى ,
تاریخ :
بازدید : 34
نویسنده : H O S S E I N I

نگاه به زيردستان
و اءكثر اءن تنظر الى من فضلت عليه فان ذلك من اءبواب الشكر. 
نامه /69
ترجمه : به افراد پائين تر از خود، زياد بنگر، كه اين نگريستن ها، درهاى شكر گزارى را به روى تو باز مى كند.
شرح : انسان بايد، در مورد نعمتهائى كه خداوند به او داده است ، هميشه شكر گزار باشد، و نشان دهد كه قدر آن نعمتهاى خدا را بداند، و بخاطر آنها در برابر خداوند شكر گزار باشد، لياقت و شايستگى رسيدن به نعمتهاى بيشتر را نيز بدست آورد.
اما كسى كه قدر نعمتهائى كه خداوند به او داده است ناراضى باشد، نعمتهاى خدا را تلف مى كند، و نشان مى دهد لياقت آن نعمتها را ندارد. در آن صورت ، نه تنها نعمت بيشترى بدست نمى آورد، بلكه آنچه كه دارد از دست مى دهد.
ما، براى قدر نعمتهاى خداوند را بدانيم ، بايد هميشه به افراد پائين تر از خود نظر داشته باشيم . يعنى كسانى را نگاه كنيم ، كه كمتر از ما، از نعمتهاى خداوند برخوردار شده اند. در اين صورت ، نه تنها از آنچه داريم ناراضى نخواهم بود، بلكه احساس رضايت و خوشنودى خواهيم كرد. و از خداوند سپاسگذار خواهيم بود. هر چه بيشتر به اينگونه افراد نگاه كنيم ، درهاى شكر گزارى ، بيشترى به روى ما باز خواهند شد، زيرا در اين نگاه كردنها، به نعمت هاى خود بيشتر آگاه خواهيم شد و شكر خداوند را بيشتر بجاى خواهيم آورد. سعدى ، شاعر بزرگ ايرانى مى گويد: در ايام جوانى ، روزى كفش نداشتم و از اين رو، از زندگى خود سخت ناراضى بودم و بسيار گله و شكايت ميكردم . اما وقتى بيرون رفتم ، مردى را ديدم كه كنار ديوار نشسته است و پا ندارد. با ديدن او، يكباره به خود آمدم و به درگاه خداوند شكر گزارى كردم كه اگر كفش ندارم ، در عوض دو پاى سالم دارم كه بدون كفش ‍ هم مى توانم با آنها راه بروم .
ما نيز به جاى آنكه به پاى بى كفش خود نگاه كنيم ، بايد به كسانى كه اصلا پا ندارند بنگريم و خدا را شكر گوئيم .
البته آنچه كه شرح داده شده دليل اين نيست كه انسان پيوسته زندگى خود را در يك حالت سكون نگهداشته و بعنوان رضايت از تقدير هيچگاه حقوق خود را مطالبه نكند. در زمان طاغوت از اين نصيحت سعدى براى ساكت نگهداشتن مردم استفاده ميكردند والى آنچه كه ما امروز ميگوئيم فقط براى شكر نعمتهاى الهى است و بس:: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: نگاه به زيردستان ,
تاریخ :
بازدید : 28
نویسنده : H O S S E I N I

در دوستى و دشمنى اندازه نگهدار
اءحبب حبيبك هونا ما، عسى اءن يكون بغيضك يوما ما، و اءبغضك هونا ما، عسى اءن يكون حبيبك يوماما. 
ح /268
ترجمه : در دوستى با دوست خود اندازه نگهدار، بخاطر آنكه شايد روزى با تو دشمن شود،
و در دشمنى با دشمن خود اندازه نگهدار، بخاطر آنكه شايد او نيز، شايد با تو دوست شود.
شرح : در دوستى و دشمنى نيز، همچون مسائل ديگر، بايد ميانه روى كرد و اندازه نگهداشت . چون زياده روى در دشمنى و يا دوستى نيز، ممكن است زيانهائى متوجه ما سازد، كه ديگر قابل جبران نباشد.
وقتى با كسى دوست ميشويم ، نبايد در معاشرت با او آنقدر زياده روى كنيم ، كه بيش از اندازه به حريم زندگى ما نزديك شود، و تمام اسرار ما را بداند. زيرا ممكن است روزى بين ما اخلافى پيدا شود و آن دوست ، بصورت دشمن ما درآيد. درانصورت ، او، چون تمام اسرار ما را ميداند و از آنچه در حريم خانواده ما ميگذرد آگاه است ، ميتواند از دانسته هاى خود، بر ضد ما سؤ استفاده كند، و ضربه هايى به ما بزند، كه ديگر قابل جبران نباشد.
در دشمنى نيز بايد ميانه روى باشيم و اندازه نگه داريم . يعنى نبايد دشمن را آنقدر اذيت و آزار كنيم ، و آنقدر درباره اش سخنان زشت و زننده بگوئم ، كه اگر روزى بايكديگر دوست شديم ، به خاطر كارها و حرفهاى خود، شرمنده و خجل باشيم .:: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: در دوستى و دشمنى اندازه نگهدار ,
تاریخ :
بازدید : 11
نویسنده : H O S S E I N I

. حكمت هاى ايمان ، نماز...
فرض الله الايمان تطهيرا من الشرك ، و الصلاة تنزيها عن الكبر، و الزكاة تسبيبا للرزق ، و الصيام ابتلاء لا خلاص الخق ، و الحج تقربة للدين ، و الجهاد عزا للاسلام ، و الامر بالمعروف مصلحه للعوام و النهى عن المنكرردعا للسفهاء. 
ح /252
ترجمه : خداوند، ايمان را براى پاك شدن دلها از آلودگى كفر و شرك ، و نماز را براى پاك بودن از سركشى و نافرمانى واجب كرد، زكوة را وسيله ايى براى روزى مستمندان ، و روزه را وسيله يى براى آزمايش اخلاص بندگان قرار داد، حج را براى نيرومند شدن دين ، و جهاد را براى شكوه و سربلندى اسلام واجب ساخت ، امر به معروف را بخاطر اصلاح توده نا آگاه مردم ، و نهى از منكر را براى باز داشتن افراد بى خرد، از كارهاى زشت و گناه آلود مقرر كرد.
شرح : احكام دين اسلام ، با تمام جزئيات خود، دستورهائى هستند كه خداوند براى بندگان مؤ من خود مقرر كرده است . از اينرو، انجام دادن اين احكام ، وظيفه حتمى و قطعى مسلمانان است ، و يك مسلمان مؤ من كسى است كه دستورهاى واجب الاجراى خداوند را، بدون چون و چرا انجام دهد، و درباره آنها دچار هيچگونه شك و ترديدى نشود، هيچگونه سؤ ال و جوابى نكند، و هيچگونه دليل و برهانى بخواهد.
با اين حال ، گاهى پيشوايان معصوم و امامان بزرگوارما، علت منطقى و فلسفه فردى و اجتماعى اين دستورها را تشريح كرده و درباره هر يك ، توضيح كافى داده اند. تا هم غير مسلمانان ، به منطقى و مستدل بودن دستورهاى اسلام پى ببرند و بتوانند با دستورهاى اديان ديگر مقايسه كنند، و هم مسلمانها، با فلسفه احكامى كه انجام ميدهند آشنا شوند و فوايد سازنده ، آنها را بهتر و بيشتر بشناسند.
امام عليه السلام نيز، در اين جمله هاى كوتاه و پر معنى ، فلسفه ايمان ، نماز، زكوة ، روزه ، حج ، جهاد، امر به معروف ، و نهى از منكر را تشريح فرموده ، و درباره واجب بودن هر يك ، توضيحى دقيق و عميق داده است .

 :: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: حكمت هاى ايمان ، نماز , , , ,
تاریخ :
بازدید : 23
نویسنده : H O S S E I N I

کتاب پندهای کوتاه از نهج‌البلاغه

. خشنودى از كار بدكاران
الراض بفعل قوم كالداخل فيه معم و على كل داخل فى باطل اءثمان اثم العمل به و اثم الرض به .
ح / 154
ترجمه : هر كس كه به كار گروهى از مردم خرسند باشد، مانند آن است كه در آن كار، با آنها همراهى كرده است ، هر كس در كار نادرست همراهى كند، براى او دو گناه خواهد بود: گناه همكارى در آن كار نادرست ، و گناه رضايت دادن به انجام آن .

 :: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: پندهاي كوتاه از نهج البلاغه ,
تاریخ :
بازدید : 22
نویسنده : H O S S E I N I

خودرأیی

خودرايى و مشورت
من استبد براءته هلك و من شاورالرجال شاركها فى عقلولها.:: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: پندهاي كوتاه از نهج البلاغه ,
تاریخ :
بازدید : 22
نویسنده : H O S S E I N I

امام علی 
على و دنـــيا


دنيا و جهان زيباى طبيعت ،
آفريده محبوب و پرانعام خداوندى است و انسان فرزند دنياست و از دامان پربركتش بهره مى‏برد و به او مهر و عشق ميورزد ،
 


:: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: على و دنـــيا ,
تاریخ :
بازدید : 28
نویسنده : H O S S E I N I

نزول ۳۰۰ آیه قرآن در شأن امام علی(ع)/علی(ع) در آینه قرآن و روایات
اگر دنيا را براى مردم بخواهيم نيكوست و اگر براى خودمان زشت و پليد ، اگر دنيا را پيش‏درآمد آخرت بدانيم عزيز است و محبوب و اگر معاد و اخلاق و خداپرستى و مردم‏دوستى و فضائل و برتريهاى انسانى را فداى او كنيم ، اهريمنى است ناپاك و اژدهائى است قتال و عجوزه‏اى است كه عروس هزار داماد است و هر داماد را در حجله عفن و تاريك خود بگور شقاوت سرنگون ساخته است .


 


:: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: علی و دنیا ,
تاریخ :
بازدید : 16
نویسنده : H O S S E I N I

خودرأیی

خودرايى و مشورت
من استبد براءته هلك و من شاورالرجال شاركها فى عقلولها. ترجمه :شخص خود راءى به هلاكت ميرسد، و كسيكه با مردان برجسته و انديشمند مشورت كند، در عقل آنها شريك ميشود.شرح : كسيكه در همه كارها، تنها عقيده و نظر خود را درست ميداند و به راءى و عقيده هيچ كس ديگر، اهميتى نمى دهد، بيش از هر كس ، به خودش ظلم ميكند. هيچكس نيست كه همه چيز را بداند و براى همه مسائلى و مشكلات ، راه حل درست و منطقى و قابل اجراء پيدا كند، و هر كس ، هر اندازه هم كه عاقل و دانشمند باشد، باز با مسائلى روبرو خواهد شد، كه راه حل درست و عملى آنها، به فكرش نخواهد رسيد. در چنين حالى ، اگر شخصى ، خود راءى باشد و جز عقيده خود، عقيده هيچ كس را نمى پذيرد، بطور مسلم ، در حل مسائل ، به راههاى غلط مى رود، و چه بسا دچار اشتباهاتى ميشود كه حتى زندگى اش را به خطر مى افكند و او را به هلاكت و نيستى ميكشاند. اما كسيكه تنها به عقيده خود اتكاء ندارد، و در مسائل گوناگون مشورت ميكند، به راه سعادت ميرود. مخصوصا اگر شخصى ، با افراد عاقل و انديشمند و مردان برجسته مشورت كند، مانند آن است كه در فكر و دانش آنها شريك شده ، و از عقل و انديشه هركدام ، براى خود سهمى برداشته است .وقتى ما، بار سنگينى داريم كه نمى توانيم از روى زمين حركت دهيم ، به كمك چند نفر ديگر نياز پيدا مى كنيم . و هنگامى كه چند نفر آمدند و به ما كمك كردن ، مثل آن است كه ما را، در زور بازوى خود شريك كرده اند و هر كدام ، از قدرت و توانايى خود، سهمى به ما داده اند.در مورد مسائل مربوط به فكر و عقل نيز همينطور است . وقتى با مساءله يى روبرو ميشويم كه به تنهايى از حل آن عاجزيم ، بايد از عقل و انديشه ديگران هم كمك بگيريم . و در اين صورت ، مثل آن است كه خود را، در عقل و شعور آنها شريك ساخته ايم و از نيروى انديشه و فكرشان ، سهمى هم به ما رسيده است:: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: خودرايى و مشورت ,
تاریخ :
بازدید : 20
نویسنده : H O S S E I N I

آنچه بر خود نمى پسندى بر ديگران مپسند
فاءحبب لغيرك ما تحب لنفسك و اكره له ما تكره لها.
نامه /31
ترجمه : آنچه كه براى خود دوست ميدارد، براى خود نمى پسندى ، براى ديگران هم مپسند.
شرح : يك ضرب المثل فارسى مى گويد آنچه به خود نمى پسندى ، به ديگران روا مدار. و ضرب المثل ديگرى مى گويد:يك سوزن به خودت بزن ، يك جوالدوز به مردم . اين دو ضرب المثل ، و دهها ضرب المثل ديگر، و شعرها، و كلمات كوتاه و بلند بسيارى كه در زبان و ادبيات ما، در باره همين موضوع صحبت ميكند، همه ، با الهام گرفتن از سخن امام عليه السلام ، و در توضيح و تشريح آن گفته شده و رواج پيدا كرده است .
و منظور از تمام اين سخنان ، آن است كه درباره يكى از دستورات عميق و پر معنى اسلام ، به شكلهاى گوناگون ، توضيح داده شود. بر اساس اين دستور والا و زندگى ساز اسلام ، ما انسانها وظيفه داريم كه در هر كارى ، رعايت حال ديگران را نيز بكنيم . يعنى هميشه خودمان را به جاى ديگران بگذاريم ، و با مردم طورى رفتار كنيم ، كه دوست داريم ديگران با ما همانطور رفتار كنند.
كسيكه به مشكلات و ناراحتيهاى ديگران اهميت نمى دهد، بايد حساب كند كه آيا خودش مى توان همان مشكلات و ناراحتيها را تحمل كند، يا نه ، به زبان ساده تر بايد گفت : هر كس راضى شود كه يك جوالدوز به تن ديگرى فرو رود، بايد با انصاف و مروت حساب كند كه آيا خودش حاضر است يك سوزن به تنش فرو رود، يا نه ؟
مسلمان مومن واقعى ، كسى است كه براى ديگران نيز به اندازه خودش ، راحت و آسايش و حق استفاده از مواهب زندگى را بخواهد و اصولا آسايش و خوشبختى خود را، در آسايش و خوشبختى ديگران جستجو كند.

 :: موضوعات مرتبط: پند های نهج البلاغه , ,
:: برچسب‌ها: فضيلت علم بر ثروت ,
تاریخ :
بازدید : 16
نویسنده : H O S S E I N I

ویژگی های امام علی (ع)، بزرگ مرد تاریخ

ویژگی های امام علی,امام علی ویژگی تقوا و ایمان,ویژگی های منحصر به فرد امام علی

امام علی (ع) وفادارترین فرد به عهد خدا می باشد

 در صبوری و گذشت، حضرت علی (ع) از تمامی مردمان گوی سبقت را ربوده بود. امام علی علیه السّلام مثل دیگر زمام داران نبود که تنها به حکومت داری خود بیندیشد

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ویژه نامه ولادت حضرت علی (ع) وگرامیداشت , روزپدر , ویژگی های امام علی (ع)، بزرگ مرد تاریخ ,
تاریخ :
بازدید : 19
نویسنده : H O S S E I N I

 

در بردباری و گذشت، علی از همه مردمان گوی سبقت را ربوده بود.برای اثبات این گفته، کافی است بالاترین مراتب حلم او را به طور اعم در رفتار با اهل جمل و به طور اخص با مروان بن حکم و عبد الله بن زبیر ملاحظه کنیم.او در جنگ جمل بر مروان دست پیدا کرد.با آنکه این شخص از دشمن ترین مخالفان علی (ع) بود، اما علی از وی درگذشت.همچنین آن حضرت بر عبید الله بن زبیر که یکی از سرسخت ترین دشمنانش بود و به علی آشکارا ناسزا می گفت،

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ویژه نامه ولادت حضرت علی (ع) وگرامیداشت , روزپدر , داستانهایی از زندگانی حضرت علی (ع) ,
تاریخ :
بازدید : 22
نویسنده : H O S S E I N I
 میلاد مسعود مولود کعبه ، شیر خدا 

مولای مومنان ومتقیان ، ترجمان قرآن 

امیرمومنان ، کعبه دلها ، حیدر کرار 

 حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام 

برامام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف 

ومحبان و شيفتگان حضرتش مبارک باد 
:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ویژه نامه ولادت حضرت علی (ع) وگرامیداشت , روزپدر ,
تاریخ :
بازدید : 24
نویسنده : H O S S E I N I
 
 
صوت/فضائل امام علی (ع)-دکتررفیعی
 
 
انکار زن فرزندش را:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ویژه نامه ولادت حضرت علی (ع) وگرامیداشت , روزپدر , گوشه ای ازقضاوت های امام علی علیه السلام ,
تاریخ :
بازدید : 17
نویسنده : H O S S E I N I

عکس نوشته ولادت حضرت علی برای پروفایل

 

هر کس که شود داخل حصن حیدر

ایمن بود از عذاب روز محشر

جز مهر علی و آل چیزی نبود

سرمایه طوبا و بهشت و کوثر

میلاد امام علی (ع) مبارک باد

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ویژه نامه ولادت حضرت علی (ع) وگرامیداشت , روزپدر , عکس پروفایل ولادت حضرت علی ,
تاریخ :
بازدید : 27
نویسنده : H O S S E I N I

چرا اهل سنت، اهل بیت پیامبر(ص) را قبول ندارند

 

«حضرت ابوالحسن امام موسي بن جعفر (ع) فرمود:
ولايت امام علي (ع) در صحيفه‌هاي همه پيامبران نوشته شده است. و خدا هرگز پيامبري را مبعوث نفرموده، مگر آنكه ايشان را به پيامبري محمد (ص) و وصايت و جانشيني علي صلوات الله عليهما سفارش كرده است».

 :: موضوعات مرتبط: امام شناسی , ,
:: برچسب‌ها: تجلی امامت در نهج البلاغه , امام شناسی ,
تاریخ :
بازدید : 25
نویسنده : H O S S E I N I

چرا اهل سنت، اهل بیت پیامبر(ص) را قبول ندارند

 

«حضرت ابوالحسن امام موسي بن جعفر (ع) فرمود:
ولايت امام علي (ع) در صحيفه‌هاي همه پيامبران نوشته شده است. و خدا هرگز پيامبري را مبعوث نفرموده، مگر آنكه ايشان را به پيامبري محمد (ص) و وصايت و جانشيني علي صلوات الله عليهما سفارش كرده است».

 :: موضوعات مرتبط: امام شناسی , ,
:: برچسب‌ها: تجلی امامت در نهج البلاغه , امام شناسی ,
تاریخ :
بازدید : 30
نویسنده : H O S S E I N I

جمله «فوت» نماینده مجلس انگلیس بعد از بازگشت از ایران:
«… رضاشاه دزدان و راهزنان را از سر راههای ایران برداشت و به افراد ملت خود فهماند که مِن بعد در سرتاسر ایران فقط یک راهزن بزرگ باید وجود داشته باشد.
منبع: تاریخ ۲۰ساله ایران، حسین مکی(نماینده مجلس دوران رضاشاه) ج۶، ص 143

جان گونتر در کتابش با عنوان «در درون آسیا» درباره رضا شاه مینویسد:
« از عجایب اینکه اعلیحضرت همایونی تنها پادشاه این عالم هستند که به هتل داری اشتغال دارند. امور سیر و سیاحت در ایران در انحصار دولت است، و اکثر هتل های علی الخصوص هتل های حاشیه دریای خزر به شخص شاه تعلق دارد.
منبع : کتاب رضاشاه و بریتانیا بر اساس اسناد وزارت خارجه آمریکا؛ ص ۱۳۵:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , خارجی ها در باره رضا شاه چه نوشته اند ,
تاریخ :
بازدید : 31
نویسنده : H O S S E I N I

بیوگرافی کامل از تولد تا مرگ محمدرضا شاه پهلوی

خاطراتی زیبا درباره محمد رضا شاه پهلوی

 بعد از مرگم فقط سگم برایم خواهد گریست:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: خاطراتی زیبا درباره محمد رضا شاه پهلوی , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 42
نویسنده : H O S S E I N I

بیوگرافی محمدرضا شاه پهلوی و همسران با ناگفته ها و عکس

 

بیوگرافی محمدرضا شاه پهلوی و همسران از فوزیه تا ثریا و فرح با عکس و ناگفته ها از شروع تا مرگ و سرگذشت فرزندانش را می خوانید

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , بیوگرافی محمدرضا شاه پهلوی و همسران با ناگفته ها و عکس ,
تاریخ :
بازدید : 32
نویسنده : H O S S E I N I

 

 خاطرات امام خمینی و مهندس بازرگان

 چرا امام نامه بازرگان را پاره کرد؟

 

بازرگان نامه‌ای به امام نوشت که با بسم‌الله شروع نشده بود. به جای انقلاب اسلامی هم از لفظ «انقلاب ایران» استفاده کرده بود. امام در جا نامه را پاره کردند و فرمودند: «بگویید به ایشان فلانی نامه را پاره کرد. چند بار من به شما بگویم که انقلاب، «انقلاب اسلامی» است. «انقلاب» در ایران کار نکرد، این «اسلام» بود که کار کرد»

منبع:کتاب «حاشیه‌های مهم‌تر از متن»، ص 239

 

 


:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: خاطرات زیبای دهه فجر , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 42
نویسنده : H O S S E I N I


دانلود

جمله عجیب رضاشاه هنگام ‌کشف حجاب به همسرش!:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 46
نویسنده : H O S S E I N I

سوالات مسابقه دهه فجر با جواب | سوالات دهه فجر

سوالات مسابقه دهه فجر با جواب | سوالات دهه فجر

سوالات مسابقه دهه فجر با جواب | به متاسبت دهه فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی، در ادامه 40 سوال به همراه جوابشان درباره تاریخ انقلاب و .... برای مسابقات دهه فجر آورده شده است.

1. این جمله از کیست: انقلاب اسلامی بی نام خمینی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست؟
مقام معظم رهبری:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , سوالات مسابقه دهه فجر با جواب | سوالات دهه فجر ,
تاریخ :
بازدید : 26
نویسنده : H O S S E I N I

همه چیز درباره کاپیتولاسیون بازگشت کاپیتولاسیون, کاپیتولاسیون و تبعید امام خمینی

مفاد پیمان در کاپیتولاسیون

 

کاپیتولاسیون (capitulation) به معنای شرط گذاشتن است. معنای لغوی این واژه «سازش و تسلیم» است و در برخی منابع، آن را «صلح موقت» ترجمه کرده اند؛ زیرا مسلمانان معتقدند صلح همیشگی میان کفار و مسلمانان ممکن نیست.

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , همه چیز درباره کاپیتولاسیون ,
تاریخ :
بازدید : 36
نویسنده : H O S S E I N I

توضیح دهه فجر برای کودکان با داستان و شعرهای ساده و زیبا

 

برای اینکه در مورد اتفاقات ایام دهه فجر به کودکان توضیح دهید باید با زبانی ساده و قابل فهم با ان ها صحبت کنید. می توانید یک داستان دهه فجر کودکانه برایشان بخوانید و یا برای توضیح دهه فجر به بچه ها از شعر استفاده کنید.

توضیح اتفاقاتی مانند دهه فجر و پیروزی انقلاب برای کودکان می تواند کمی پیچیده و سخت باشد. با توجه به نزدیک شدن به روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر تصمیم گرفتیم پستی را به تعریف دهه فجر برای کودکان اختصاص دهیم که با خواندن آن بتوانید دهه فجر را برای کودکان به زبان ساده توضیح دهید تا آن ها بفهمند در این دهه چه اتفاقاتی افتاده است.می توانید با ایده گرفتن از متن های زیر با زبان ساده دهه فجر را به کودکان توضیح بدهید. توضیح دهه فجر برای کودکان، با زبان خودشان بسیار دلنشین و قابل فهم می باشد.

 

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , توضیح دهه فجر برای کودکان با داستان و شعرهای ساده و زیبا ,
تاریخ :
بازدید : 35
نویسنده : H O S S E I N I

انقلاب اسلامی، ضرورتی برای اسلام و نیاز مسلمین

انقلاب اسلامی یک ضرورت بود برای اسلام، یک نیاز بود برای مسلمین، سنّت الهی بود برای حفظ دین و حفظ احکام الهی

طرح استعمار در جوامع اسلامی برای اسلام زدایی

لُرد کرزُن

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , انقلاب اسلامی ,
تاریخ :
بازدید : 35
نویسنده : H O S S E I N I

انقلاب اسلامی ایران، قطعاً آن انقلابی است که عصر تاریخ اسلام را، «عصر انقلاب اسلامی» را به‌دنبال خودش خواهد آورد.

انقلاب اسلامی

بررسی یک واقعه‌ی بزرگ تاریخی که قرار است آینده را متحول کند، وقتیکه هنوز زمان زیادی از وقوع آن نگذشته، احتیاج به نبوغ، پختگی و خبرگی فراوان دارد. بلاشک مهمترین و بزرگترین واقعه‌ی عصر حاضر، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینیقدسسرهالشریف است. شناخت صحیحِ آن، مستلزم داشتن دیدی فراتر از آمارها و گزارشها و نگاهی فراسیاسی، انقلابی و مکتبی است. کسی میتواند تحلیل جامعی ارائه کند که در طول عمر پرماجرای انقلاب، پیوسته با آن همراه و اساس نظام فکریاش، منطبق بر اساس نظام فکری معمار بزرگ انقلاب باشد.

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: انقلاب اسلامی , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 33
نویسنده : H O S S E I N I

حکومت های وابسته به غرب

پیروزی انقلاب اسلامی ایران (دهه مبارک فجر)

 
نویسنده : عبداللطیف نظری

روزهای فراموش ناشدنی

این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است؛ انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , پیروزی انقلاب اسلامی ایران (دهه مبارک فجر) ,
تاریخ :
بازدید : 55
نویسنده : H O S S E I N I

 

تبعیض و بی عدالتی

تبعیض و بی عدالتی در زمان ما این مسئله-تکیه بر روی منشا طبقاتی انقلاب ها -رواج بسیار پیدا کرده و حتی کسانی هم که از مفاهیم اسلامی سخن میگویند و دم از فرهنگ اسلامی میزنند، خیلی زیاد روی مسئله مستضعفین،استضعافگری

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: تبعیض و بی عدالتی , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 48
نویسنده : H O S S E I N I

تکیه گاه های واهی رژیم یکی از علل سقوط آن

تکیه گاه های واهی رژیم یکی از علل سقوط آن در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که برداشت محمد رضا شاه، از دموکراسی و آزادی چگونه بود، و به رغم فقدان پایگاه مردمی، با اتکاء به چه قدرتی حکومت می کرد، چه:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 72
نویسنده : H O S S E I N I

محمدرضا شاه پهلوی و ملکه الیزابت دوم

مخالفت مردم با نفوذ و حاکمیت بیگانگان

مخالفت مردم با نفوذ و حاکمیت بیگانگان یکی دیگر از مشخصات مهم دوره 57 1342، نفوذ و سلطه قدرتهای خارجی بخصوص آمریکا و انگلیس در ایران است.شاه که در داخل کشور با نمایش یک دیکتاتوری مطلقه و استبداد خشن، همه:: برچسب‌ها: مخالفت مردم با نفوذ و حاکمیت بیگانگان , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 49
نویسنده : H O S S E I N I

دو حادثه سرنوشت ساز در فروپاشی رژیم پهلوی

دو حادثه سرنوشت ساز در فروپاشی رژیم پهلوی در فاصله یک هفته، بین روزهای 11 تا 17 دی ماه 1356 (31 دسامبر 1977 تا 7 ژانویه 1978) دو واقعه در ایران روی داد که با واکنش شدید قشرهای وسیعی از مردم ایران روبرو گردید و دامنه آن، از اعتراض، مبارزه، مقاومت و شورش، به انقلاب کشیده شد و پس از سیزده ماه، منجر به فروپاشی رژیم پهلوی گردید.این دو رویداد، یکی اظهارات جیمی کارتر رئیس جمهوری آمریکا در آغاز سال 1978 (11 دیماه 1356) در کاخ نیاوران، در ستایش از محمد رضا شاه و دیگری مقاله 17 دی روزنامه اطلاعات، علیه آیت الله روح الله خمینی بود.:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , دو حادثه سرنوشت ساز در فروپاشی رژیم پهلوی ,
تاریخ :
بازدید : 58
نویسنده : H O S S E I N I

Mass demonstration in Iran, date unknown.jpg

علل انقلاب ایران از دیدگاههای مختلف

علل انقلاب ایران از دیدگاههای مختلف بسیاری از تحلیلگران انقلاب اسلامی بر آنند که این رویداد نتیجه تقارن عوامل مختلف با یکدیگر در طول محورهای اقتصادی، سیاسی، و فرهنگی - ایدئولوژیک بوده است.البته در آثاری کمتر تمایل

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 72
نویسنده : H O S S E I N I

عکس پروفایل دهه فجر

علل پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط رژیم پهلوی

علل پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط رژیم پهلوی انقلاب ایران، در نوع خود، و نیز در مقایسه با دیگر انقلابهای جهان، از لحاظ تکوین، حرکت، روند و نتیجه آن دارای ویژگیهای کم نظیری بود.وجه مشترک پیدایش همه انقلابها، کم و بیش:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , علل پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط رژیم پهلوی ,
تاریخ :
بازدید : 61
نویسنده : H O S S E I N I
رئیس‌جمهور تاکید کرد؛ ضرورت هم افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی برای خنثی سازی توطئه‌ دشمنان

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه «جلوگیری از نفوذ»، «برخورد با سرشبکه‌های فساد» و «از بین بردن مافیای قاچاق» اولویت دستگاه‌های اطلاعاتی است،‌ اظهار داشت: کشف و برخورد با شبکه‌های فساد اقتصادی، مردم را شادمان و امیدوار می‌کند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، ‌رئیس جمهور روز دوشنبه در «اولین همایش اطلاعاتی سه جانبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهی انتظامی و وزارت اطلاعات» با تبریک ایام دهه فجر و با تقدیر از اقدامات گسترده نیروهای حافظ امنیت کشور، گفت: اساس انقلاب اسلامی برای حاکمیت دین، ارزش‌های الهی و مردم‌سالاری بود.

رئیس جمهور افزود: بسیاری به پیروزی انقلاب باور نداشتند اما امام خمینی (ره) در مقابل همه ناباوری‌ها ایستاد و بر اصول انقلاب اسلامی تاکید کرد و با کمک مردم توانست این رویداد بی نظیر را شکل دهد.

امروز پیام انقلاب به تمام منطقه و جهان رسیده است

رئیسی افزود: دشمنان می‌خواستند پیام انقلاب از جغرافیای ایران خارج نشود اما امروز صدای آن به تمام منطقه و جهان رسیده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: دشمنان انقلاب و مردم هر توانمندی کشور را هدف قرار داده و آن را تهدید و تحریم می‌کنند. دشمنان جمهوری اسلامی از روش‌های نوین و ترفندهای شیطانی استفاده می‌کنند و علم و فناوری را برای دشمنی با مردم کشورمان در خدمت گرفته‌اند.

رئیسی تاکید کرد: دشمنان می‌دانند که امکان از بین بردن انقلاب اسلامی وجود ندارد لذا به سمت متوقف کردن مسیر توسعه و تعالی کشور رفته‌اند.

ضرورت هم افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی برای خنثی سازی توطئه‌ دشمنان

آیت الله رئیسی در ادامه با تاکید بر ضرورت هم افزایی و همفکری دستگاه‌های اطلاعاتی برای خنثی سازی توطئه‌های دشمنان،‌ افزود: نیروهای اطلاعاتی، دیده‌بان‌های امین کشور هستند اما صرف هشدار دادن آنها کافی نیست و باید از بروز فتنه و حوادث، پیشگیری شود.

رئیس جمهور در تبیین اولویت‌های دستگاه‌های اطلاعاتی کشور‌،‌ اظهار داشت: «جلوگیری از نفوذ»، «برخورد با سرشبکه‌های فساد» و «از بین بردن مافیای قاچاق» اولویت این دستگاه‌هاست.

آیت الله رئیسی در ادامه با تاکید بر اینکه دشمن بدنبال تغییر نظام محاسباتی مدیران است، افزود: متاسفانه در مقاطعی از سالهای پس از انقلاب، دشمن موفق شد در برخی از مدیران ما، این تغییر نظام محاسباتی را بوجود بیاورد و موجب شود نگاه آنها از «رهبری و مردم» فاصله بگیرد.

دستگاه‌های اطلاعاتی مراقبت کنند مسئولان از ارزش‌های اسلامی و مردم فاصله نگیرند

رئیسی چرخش نگاه مدیران، از «ما می‌توانیم» به «ما نمی‌توانیم»، را یکی از اهداف عملیاتی جریان نفوذ در کشور عنوان نموده و با خطاب قراردادن مدیران دستگاه‌های اطلاعاتی، تاکید کرد: مراقبت کنید مسئولان کشور، از ارزشهای اسلامی و از مردم فاصله نگیرند.

رئیس جمهور اظهار داشت:‌ وزارت اطلاعات باید همیشه چهره انقلابی داشته باشد، انقلابی بماند و در مصادر امر، عناصر انقلابی به کار گرفته شوند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اهمیت جایگاه حراست و گزینش در ارتقای کارآمدی ادارات و دستگاه‌های مختلف، گفت: گزینش‌ها و حراست‌ها در کشور نه افراط کنند و نه تفریط و مراقب باشند به کسی ظلم نشود اما حتما افراد کارآمد و دارای صلاحیت، در مناصب به کارگرفته شوند.

رئیس جمهور ادامه داد:‌ مدیران با کمک نهادهای اطلاعاتی و نظارتی، ادارات و دستگاه‌های اجرایی را از عوامل نارضایتی مردم از قبیل «رشوه، فساد و کم کاری» پاک سازی کنند.

باید بساط مافیای قاچاق و مافیای واردات با هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی برچیده شود

رئیسی در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های اثرگذار دستگاه‌های اطلاعاتی در حوزه‌های مختلف، با گلایه از ناکافی بودن اقدامات انجام شده در مبارزه با قاچاق سازمان یافته کالا علی رغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری، اظهار داشت: باید بساط مافیای قاچاق و مافیای واردات با هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی برچیده شود. کشف و برخورد با شبکه‌های فساد اقتصادی، مردم را شادمان و امیدوار می‌کند.

انتهای پیام/:: برچسب‌ها: اخبار , اخبار روزانه , خبر ,
تاریخ :
بازدید : 62
نویسنده : H O S S E I N I
دیدار پوتین و ماکرون در کاخ کرملین + فیلم

رؤسای جمهور روسیه و فرانسه شامگاه دوشنبه به منظور رایزنی در خصوص مسائل منطقه‌ای از جمله اوکراین، در کاخ کرملین دیدار کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و همتای فرانسوی وی امانوئل ماکرون شامگاه دوشنبه در کاخ کرملین دیدار کردند.

علی‌رغم تنش‌های لفظی و رسانه‌ای اخیر میان طرف‌های غربی و روسیه بر سر اوکراین و ادعای بی‌اساس طرف‌های غربی مبنی بر اینکه روسیه در صدد حمله به اوکراین است، خبرگزاری روسی ریانووستی گزارش داد که پوتین و ماکرون در ابتدای این دیدار برخورد بسیار گرمی داشته‌اند.:: برچسب‌ها: اخبار , اخبار روزانه , خبر ,
تاریخ :
بازدید : 57
نویسنده : H O S S E I N I
سردار حاجی‌زاده: سپاه در آینده‌ای نزدیک از یک موشک راهبردی رونمایی می‌کند

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اشاره به آخرین دستاوردهای دفاعی سپاه به ویژه در حوزه موشکی، خبر از رونمایی یک موشک راهبردی در آینده نزدیک داد.:: برچسب‌ها: اخبار , اخبار روزانه , خبر ,
تاریخ :
بازدید : 65
نویسنده : H O S S E I N I

 

امتيازات انقلاب اسلامي ايران
دليل اينکه انقلاب شد چيست؟
1- مبارزه با ديکتاتوري و قوانين ضد اسلامي
1- چرا شاه، بايد شاه باشد؟ چه کسي گفت: شاه، شاه باشد؟ مردم او را انتخاب کردند؟ آيا کمالاتي ايشان داشت يا پدرش داشت که ديگران نداشتند. پدرش هيچ کمالي نداشت. خودش سوادي داشت، يک چيزهايي بلد بود ولي دهها هزار نفر کمالاتشان از او بيشتر بود. چرا شاه بايد بر ما حکومت کند؟ حالا اگر رضاشاه را يک قدرتي آورد سردارش کرد و يک گروهي هم قلع و قمع کرد، به هر حال با يک شبه کودتا، با يک کودتايي، اين شاه شد. به چه دليل پسرش بايد بر ما حکومت کند؟ دليل چيه؟ اين يک مورد.:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: امتيازات انقلاب اسلامي ايران , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 67
نویسنده : H O S S E I N I


3- مرجع ديني، رهبر انقلاب ديني
امتياز سوم رهبرش يک مرجع ديني بود. سياسي نبود، مرجع ديني بود. براساس دين بود. اميرالمؤمنين يک جمله‌اي دارد براي شما بگويم. خطبه‌ي 131 صبحي صالح، مي‌فرمايد: «أَيَّتُهَا النُّفُوسُ الْمُخْتَلِفَةُ» آدم‌هاي رنگارنگ، «وَ الْقُلُوبُ الْمُتَشَتِّتَةُ» دلهاي رنگارنگ، «الشَّاهِدَةُ أَبْدَانُهُمُ» بدن‌هايي که حاضر هستيد، «الْغَائِبَةُ عُقُولُهُمْ» عقل‌هايي که پريده است. بدن‌هاي حاضر، عقل‌هاي پريده، دلهاي متشتت! مي‌گويد: من هرچه مي‌خواهم شما را به حق بکشانم، شما «تَنْفِرُونَ» فرار مي‌کنيد. بعد درباره‌ي انقلاب خودش مي‌گويد: «اللَّهُمَّ إِنَّكَ تَعْلَم‏» (نهج‌البلاغه/ص188) اميرالمؤمنين مي‌گويد: خدايا تو مي‌داني. «لَمْ يَكُنِ الَّذِي كَانَ مِنَّا مُنَافَسَةً فِي سُلْطَان‏» من اگر دست به اسلحه مي‌برم به خاطر گرفتن سلطنت نيست. «وَ لَا الْتِمَاسَ شَيْ‏ءٍ مِنْ فُضُولِ الْحُطَام‏» من براي علف خشک شده‌ها، براي ماديات اقدام نمي‌کنم. براي نفس نيست. ماجراي نفس را همه شما شنيده‌ايد.

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: امتيازات انقلاب اسلامي ايران , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 51
نویسنده : H O S S E I N I

چرا انقلاب اسلامی موفقیت آمیز بود

چرا انقلاب اسلامی موفقیت آمیز بود مقدمه مترجم "دیگر دروغها درباره ایران کافیست" روایتی است از تاریخ سراسر حماسه و قیام انقلاب اسلامی در ایران که به قلم "چیف موسی مالی نانگولی" به رشته تحریر درآمده است. "نانگولی" تبلوری از نسل های مظلوم و ستم کشیده آفریقاست که هستی و سرمایه و زندگیشان را اربابان زر و زور و تزویر به یغما برده اند. بدون شک پایگاه مستحکم انقلاب اسلامی در آفریقا بر دلهای محرومان این دیار استوار است و روز به

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , چرا انقلاب اسلامی موفقیت آمیز بود ,
تاریخ :
بازدید : 83
نویسنده : H O S S E I N I

تصاویر دهه ی فجر امام خامنه ای,تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی ایران,تصاویر دهه فجر انقلاب اسلامی,عکس نوشته دهه فجر انقلاب اسلامی

علل سیاسی - مذهبی وقوع انقلاب اسلامی

علل سیاسی - مذهبی وقوع انقلاب اسلامی در وقوع انقلاب، و بویژه پیروزی نسبتا سهل و سریع آن، عوامل سیاسی - مذهبی بالاترین نقش را بر عهده داشتند، چنانچه متفکرین و اندیشمندان خارجی ناظر بر اوضاع ایران در زمان:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: علل سیاسی - مذهبی وقوع انقلاب اسلامی , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 67
نویسنده : H O S S E I N I

دهه فجر گرامی باد

فساد سیاسی و اجتماعی حاکم بر رژیم پهلوی

فساد سیاسی و اجتماعی حاکم بر رژیم پهلوی از سوی دیگر بخش اعظم درباریان در بخش خصوصی فعالیت می کردند.حمایت مالی دربار، شاه را قادر می ساخت تا از راه پرداخت حقوق و مزایای هنگفت و فراهم ساختن مشاغل بی درد سر و پر در آمد، تلاش ها و خدمات پیروان و پشتیبانان خود را تلافی کند. دارایی های دربار از چهار منبع عمده به دست می آمد: منبع اصلی آن، زمین های کشاورزی تصرف شده در زمان رضا شاه بود. قسمت عمده این زمین ها با:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , فساد سیاسی و اجتماعی حاکم بر رژیم پهلوی ,
تاریخ :
بازدید : 47
نویسنده : H O S S E I N I

استبداد سیاسی شاه

استبداد سیاسی شاه در زمان محمد رضا شاه، قانون اساسی به طور کامل مورد سوء استفاده وی قرار می گرفت و در عمل از استقلال قوا خبری نبود.هر چند سلطه شاه بر سیاست های نظامی و خارجی آشکارتر بود، ولی همه تصمیمات:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 73
نویسنده : H O S S E I N I

استبداد شاه و نارضایتی مردم

استبداد شاه و نارضایتی مردم شاه طی دوران حکومت 37 ساله خود به طور دایم کنترل خود را بر جامعه و سیاست ایران افزایش داد.گاری سیک (عضو شورای امنیت ملی آمریکا و کارشناس مسایل ایران) می گوید: عامل مهم دیگری:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: استبداد شاه و نارضایتی مردم , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 81
نویسنده : H O S S E I N I

عکسنوشته دهه فجر

چرا انقلاب ایران به پیروزی رسید؟ نخست باید گفت، نوع انقلابی که در ایران اتفاق افتاد، با انقلاب هایی که در نقاط دیگر جهان اتفاق افتاده اند، بسیار تفاوت دارد. برای مثال در مورد انقلاب 1789 فرانسه، آن انقلاب صرفا سبک و:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: چرا انقلاب اسلامی موفقیت آمیز بود , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 65
نویسنده : H O S S E I N I

تغییرات و تحولات در سایه انقلاب اسلامی

دهه فجر، چه تغییرات و تحولاتی را به‌دنبال داشت؟

 
1 - تغییر شاه فاسق به امام عادل. به چه دلیل شاه باید بر ما حکومت کند؟ سوادش بیشتر است؟ سابقه‌ای داشت؟ خواست آمریکا بود. کسی از ما پرسید که شما به شاه رأی دادید یا ندادید؟ سلطه یک فاسق تبدیل شد به یک حاکم عادل، امام خمینی. حکومت بیگانه یا خودی، حکومت جبری یا انتخابی، قانون الهی یا بشری.:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: تغییرات و تحولات در سایه انقلاب اسلامی , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 61
نویسنده : H O S S E I N I

زمينه سازان ظهور حضرت مهدى (عج) و نهضت امام خمينى (ره) و احاديث مربوط به آن رواياتى كه بر وقوع يك حركت زمينه ساز براى انقلاب بزرگ مهدى دلالت دارند، صفاتى را ذكر مى‏كنند كه اين صفات به روشنى بر نهضت امام خمينى تطبيق مى‏ كند:

 

 :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: نهضت امام خمينى(ره) زمينه ‏ساز ظهور دولت‏ حضرت مهدى (عج) , ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ,
تاریخ :
بازدید : 51
نویسنده : H O S S E I N I

زمينه ‏سازان و نبرد با سفيانى


در اين قسمت‏ به سه نكته، در ارتباط اين بحث اشاره مى‏ كنيم:

اوّلاً، اين حركت در چهار چوب عمومى خود پيش از نهضت امام خمينى شروع شد و در اثر گذاريها و اثرپذيريهاى خود و در بعضى جرياناتى كه در احاديث‏ شريفه به آن اشاره شده است، بعد از رحلت امام خمينى نيز ادامه خواهد:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , نهضت امام خمينى(ره) زمينه ‏ساز ظهور دولت‏ حضرت مهدى (عج) ,
تاریخ :
بازدید : 31
نویسنده : H O S S E I N I


زنده كردن نقش اسلام در عصر كنونى

از بارزترين دستاوردهاى نهضت امام خمينى كه همه تحليلگران با ديدگاههاى گوناگون خود بر آن اتفاق نظر دارند، عبارت است از:
زنده كردن نقش اسلام در دنيا، به ويژه در جهان اسلام و تشكيل دولتى بر پايه اسلام كه با تعهد و پايبندى به ارزشهاى اسلامى به نيازهاى عصر كنونى پاسخ داد و به طور عملى ادعاهاى

:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه ها , ,
:: برچسب‌ها: ويژه نامه گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي , نهضت امام خمينى(ره) زمينه ‏ساز ظهور دولت‏ حضرت مهدى (عج) ,

آپلود عکس" />
علاقمندیها: برنامه نویسی کامپیوتر، مطالعه اخبار موسیقی، سفر، مطالعه مقالات تخصصی، مطالعه وبلاگها و ... با مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم برای بهتر باز شدن وبلاگ استفاده کنید:) اين سايت حاصل تلاش شبانه روزي سيد محمد جواد حسيني مي‌باشد که بدون وابستگي مادي و معنوي به هيچ سازمان و نهاد و حزب و گروه سياسي فعاليت خود را ابتدا بر اساس قانون الهي و سپس قانون اساسي ايران بنا نهاده است. کليه هزينه‌هاي اين سايت با هزينه شخصي پرداخت مي‌شود که اميدوارم از اين پس از طريق فروشگاه سايت و تبليغات تامين شود و همواره سعي مي‌کنم تا مطالب آموزشي جديد و خواندني را براي شما به ارمغان بياورم.

سایت خوبه؟؟


نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 173
بازدید دیروز : 16
بازدید هفته : 189
بازدید ماه : 1010
بازدید کل : 5028
تعداد مطالب : 5367
تعداد نظرات : 20
تعداد آنلاین : 1

تماس با من تلگرام تماس با من در اینستاگرام

بازديد امروز: 173

بازديد ديروز: 16

بازديد هفته: 189

بازديد کل: 1010

تعداد مطالب: 5367

گوگل امروز : 17

گوگل ديروز: 2

بازديد ماه: 1010

آي پي ديروز : 5

آي پي امروز: 5

بازديد سال: 5028

RSS

Powered By
loxblog.Com