وبگو | آموزش منوي کشويي با ul li و css


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ :
بازدید : 84
نویسنده : H O S S E I N I

سمیع و بصیر بودن پروردگار

منظور از سمیع و بصیر بودن خداوند چیست؟ آیا خداوند هم مانند انسانها می شنود و می بیند؟ این بحث از قدیم محل مناقشه بسیاری بوده است. در ادامه ابتدا به طور اجمالی، سپس به صورت مفصل به پاسخ این پرسش می‌پردازیم.

سمیع و بصیر بودن پروردگار

پاسخ اجمالی به معنای سمیع و بصیر بودن خداوند

محققین بر این عقیده اند که سمیع و بصیر بودن خداوند، چیزى جز علم و آگاهى او نسبت به «اصوات» و «مبصرات» یعنى «موجودات دیدنى» نیست، البته این دو واژه از آنجا که در آغاز براى قوه شنوائى و بینائى ما وضع شده، همیشه  «گوش» و «چشم» را به ذهن می‌آورد، ولى واضح است که این الفاظ هنگامى که در مورد خداوند به کار مى روند، از مفاهیم جسمانى و آلات و ادوات، مجرد و برهنه مى شوند. زیرا ذات پاک او بالاتر از جسم و جسمانیت بوده و با دلیل عقلی نیز چنین چیزی قابل اثبات است.

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: سمیع و بصیر بودن پروردگار ,
تاریخ :
بازدید : 69
نویسنده : H O S S E I N I

قرب الهی و راه رسیدن به آن

مطلب پیش رو به هدف نهایی انسان یعنی قرب الهی و راه های رسیدن به آن، اشاره دارد.
 
قرب الهی و راه رسیدن به آن
 
بر اساس آموزه های اسلامی هدف نهایی و غایی انسان «قرب الهی»، «وصول به خدا» و «لقاء الله» معرّفی شده است:[1]

:: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: قرب الهی و راه رسیدن به آن ,
تاریخ :
بازدید : 90
نویسنده : H O S S E I N I
پیشرفت بشر زمینه معرفت الهی
تنها نقشی که انسان می تواند در برخی از اشیای عالم طبیعت داشته باشد، کشف، جابجایی یا ترکیب بین چند چیز است که از قبل در طبیعت وجود دارد و بوجود آورنده حقیقی آنها خداوند متعال است.

پیشرفت بشر زمینه معرفت الهی پیشرفت بشر زمینه معرفت الهی

مقدمه

معرفت خداوند امری است که هر انسانی به آن نیازمند است. انسان در زندگی روزمره خود با بسیاری از مسائل مجهول روبرو می شود و سپس برای فهم و درک علل، ویژگی ها، کارآیی ها، اهداف و آثار آن برمی آید، این به این خاطر است که انسان حس کنجکاوی دارد و سعی می کند مجهول خود را تبدیل به معلوم کند. بسیاری از اختراعات، کشفیات و پیشرفت ها از این حس کنجکاوی انسان سرچشمه گرفته است.

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: پیشرفت بشر زمینه معرفت الهی ,
تاریخ :
بازدید : 86
نویسنده : H O S S E I N I

 

خدا,خدا کیست,عکس خدا

 

 

 

راههای اثبات وجود خدا

 

مفهوم خدا به یک موجود برتر که آفریننده جهان هستی دانسته می‌شود، اطلاق می‌گردد. مفهوم واژه خدا از عمومی ترین و ساده ترین مفاهیمی است که همه انسانها حتی کسانی که منکر وجود خداوند هستند، نیز آن را درک می کنند برای شناخت خدا قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشت که شناخت کامل خدای متعال برای ما امکان ندارد.

 

 

 

خدا کیست و چه دلیلی می‌توان برای اثبات وجود خداوند آورد؟

 

خداوند تبارک و تعالی، وجود مطلق و کمال مطلق است که هیچ گونه عیب و نقصی در آن نیست. خدا وجود بی همتایی است که توانایی انجام هر کاری را دارد و به همه اشیاء در تمام حالات و زمانها آگاه است، خدا شنوا و بیناست، دارای اراده و اختیار است، خداوند زنده و خالق همه چیز و سرچشمه تمام خیرات و خوبیهاست، و همه موجودات (مخلوقات) را دوست دارد و نسبت به آنها مهربان است.

 

مفهوم واژه خدا از عمومی ترین و ساده ترین مفاهیمی است که همه انسانها حتی کسانی که منکر وجود خدا هستند، نیز آن را درک می کنند. هر چند شناخت کنه و حقیقت ذات خدای تبارک و تعالی برای انسان غیر ممکن است ولی از راههای بسیار زیادی می توان یقین به وجود خداوند تبارک و تعالی پیدا نمود.

 

 

 

 

خدا از کجا آمده!

 

او نیامده، خدا بود و زمان خلق شد و ما آمدیم، آفریده شدیم. همان طور که فکر می کنیم خورشید به دور ما می چرخد، در صورتی که او هست و ما به دور آن می چرخیم؛ خدا هم بود و ما آمدیم؛ خلق شدیم.

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: خداشناسی و خودشناسی ,
تاریخ :
بازدید : 79
نویسنده : H O S S E I N I

عکس نوشته با موضوع خدا | عکس معنوی در مورد خدا | عکس اسم خدا

مقاله ذیل نمونه دیگری از مقالات تحقیقی خارجی است که به دستمان رسیده است و جهت ملاحظه خوانندگان عزیز چاپ می شود.

مجله حضور آمادگی دارد تا نظریات و مقالات انتقادی و تحقیقی را در اینگونه مباحث به منظور گشایش فضاهای وسیعتری در پژوهش و تحقیق به چاپ رساند.

این مقاله ضمن بیان این مطلب که نظریه ولایت فقیه امام خمینی (س) برگرفته از مفهوم انسان کامل در فلسفه عرفان اسلامی قدیم و تفکر سیاسی - اسلامی است، نظریات خاص عرفانی آیت الله خمینی (س) را با اندیشه های سیاسی ایشان پیوند می دهد. مقاله در نهایت روشن می کند که برای نخستین بار آیت الله خمینی در اواخر سال 1960 میلادی، به طور رسمی نظریه ولایت فقیه را مطرح کردند. در حقیقت در کتاب بسیار مهم ایشان; یعنی مصباح الهدایة الی الخلافة و الولایة - که در اوایل سال 1930 میلادی نگاشتند - این نظریه به طور ضمنی عرضه شده بود.

فرضیه خداشناسی و تشیع

در فرهنگ اسلامی، موضوعهای شناخت هستی و معرفت در مورد وحی; عقل و اندیشه مورد بحث قرار می گیرد. وحی منشا نبوت است; در حالی که عقل و اندیشه منشا شناخت فلسفه و عرفان هستند. حکمای اسلامی کوشیده اند عقل را برای تصدیق و اثبات یک موضوع منطقی در مفاهیم مذهبی به منظور دفاع از مذهب و تسهیل در کار مبلغان به کار ببرند; در فلسفه اسلامی، گرچه هدف علمی از شناخت عقل، منشا یک دانش معین محدود می شود، برای خود در شناخت هستی وسعتی را فرا می گیرد. عقل یا فهم در فرضیه صدور، اولین مخلوق است (الصادر الاول) . که کاملترین شکل عقل است. در نظریه حقیقی، عقل، خودش هدف عملش هست.

فلاسفه اسلامی ادعا می کنند که پیامبران و فلاسفه هردو از یک منبع بهره می برند. عقل منشایی مطمئن برای فیلسوف است، در حالی که وحی منشایی برای پیامبر است.:: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: خداشناسی و خودشناسی ,
تاریخ :
بازدید : 88
نویسنده : H O S S E I N I

https://rahyafteha.ir/wp-content/uploads/2018/08/photo_2018-01-03_01-28-57.jpg

دستیابی به حالات خوش با خداوند

 
قرآن کریم می فرماید: و نفس وما سواها فالهمها فجورها و تقواها، قد افلح من زکاها و قد خاب من دساها. «قسم به نفس و آنکه او را نیکو ساخت، سپس پلیدکاری و پرهیز کاری را به آن الهام کرد، که هر کس آن را پاک گردانید، قطعاً رستگار شد و هر که آلوده اش ساخت، قطعاً زیانکار گردید.»

قرآن کریم می فرماید: و نفس وما سواها فالهمها فجورها و تقواها، قد افلح من زکاها و قد خاب من دساها.(1)

«قسم به نفس و آنکه او را نیکو ساخت، سپس پلیدکاری و پرهیز کاری را به آن الهام کرد، که هر کس آن را پاک گردانید، قطعاً رستگار شد و هر که آلوده اش ساخت، قطعاً زیانکار گردید.»

در بسیاری از آموزه های دینی، از جمله آیات فوق استفاده می شود که نفس انسان، هم استعداد ترقی و تکامل، و هم استعداد سقوط و تنزل دارد. اگر نیازهای حقیقی آن را دریافته و به تزکیه آن پرداختیم، رشد می کند و بارور می شود، و اگر آن را وا نهیم، رو به ضعف و سستی نهاده، فاسد می گردد.

در این میان همه انسان ها به طور فطری طالب کمال هستند. هیچ انسانی نیست که نقص وجودی را خوش بدارد، بلکه به طور فطری و غریزی به دنبال آن است که روز به روز کامل تر شود، این علاقه و میل فطری به کمال، موهبتی است که خدای متعال در وجود انسان قرار داده و یکی از نعمت های بزرگ الهی است که عامل حرکت و فعالیت اوست و اگر این میل نباشد و یا ضعیف شود، خمودی و بی حاصلی آدمی را فرا می گیرد.(2)

کمال، مصادیق مختلفی دارد که برخی از آنها، به قدری روشن و واضحند که هیچ انسانی در کمال بودن آنها، تردید ندارد، علم از جمله این موارد است و بی تردید همه انسان ها از نادانی متنفرند. گرچه بسیاری از آنان هیچ گاه در رفع آن تلاش لازم را نمی کنند- از دیگر اموری که انسان به طور فطری طالب آن است، « سعادت» است. همه انسان ها بالفطره طالب خوشی بوده و از بدبختی و ابتلاء به گرفتاری گریزانند. اما سعادت حقیقی چیست؟ چگونه و از چه راهی حاصل می شود؟ به چه صورت می توان آن را حفظ کرد؟

ادیان و مکاتب مختلف، در طول تاریخ، بر اساس بینش و نگرش خود، هر کدام سعادت را به گونه ای تعریف کرده و راهی را به سوی آن معرفی نموده اند. دین مبین اسلام- و بسیاری از ادیان دیگر الهی ـ کمال نهانی و سعادت آدمی را در « قرب به خدا» معرفی کرده اند. باید توجه داشت که تا دست کم، مرتبه نازلی از قرب به خدای متعال در خود ما پیدا نشود، حقیقت این معنا بر ما مخفی خواهد ماند.(3)

نگارا مردگان از جان چه دانند

کلاغان قدر تابستان چه دانند «مولوی»:: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: دستیابی به حالات خوش با خداوند ,
تاریخ :
بازدید : 87
نویسنده : H O S S E I N I

آموزشهای نفس انسان در خداشناسی

درس سوّم: خداشناسى از دو راه مطمئن
درباره خداشناسى از دورترين زمان تا امروز كتاب ها نوشته شده و بحث ها و گفتوگوهاى فراوانى در ميان دانشمندان و غير دانشمندان بوده است.
هر كدام براى پى بردن به اين حقيقت راهى را انتخاب كرده اند; امّا از همه راه ها، بهترين راهى كه مى تواند ما را به زودى به اين مبدأ بزرگ جهان هستى نزديك سازد دو راه است:
:: موضوعات مرتبط: قرآن شناسی , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: درس سوّم: خداشناسى از دو راه مطمئن ,
تاریخ :
بازدید : 103
نویسنده : H O S S E I N I

درس چهارم: پاسخ به يك سؤال مهم
سؤال
در درس گذشته به اين جا رسيديم كه ما هميشه صداى توحيد و خداپرستى را از درون جان خود مى شنويم و مخصوصاً در مشكلات و گرفتارى ها، اين آهنگ رساتر و قوى تر مى شود; و ما بى اختيار به ياد خدا مى افتيم و از قدرت بى پايان و لطف و محبّت او يارى مى جوييم.
:: موضوعات مرتبط: قرآن شناسی , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: درس چهارم: پاسخ به يك سؤال مهم ,
تاریخ :
بازدید : 177
نویسنده : H O S S E I N I

جواب یک‌ سوال‌ سخت کودکانه: خدا کجاست؟

به یک بچه ۶ساله چگونه خدا و مسایل خدا شناسی و توحید را بیاموزیم؟

درک و شناخت کودک نسبت به دنیا و مفاهیم آن، با درک و شناخت یک بزرگسال بسیار متفاوت است، که این مسأله در کتب روانشناسی رشد به تفصیل و با جزییات مورد بررسی قرار می گیرد. این حدیث نبوی که : «ما پیامبران موظفیم با هرکس مطابق درک و فهم او صحبت کنیم»(کافی، ج۱، روایت ۱۵، ص ۲۳) به ما یادآوری می کند که برای تأثیر کلام، با هرکسی باید متناسب با فهم و درکش صحبت کرد. جروم برونر (روانشناس معروف و نظریه پرداز رشد شناختی) اعتقاد دارد برای آموزش مشکل ترین مفاهیم به کودک، کافی است مطالب را به زبان خود کودک بیان کنیم تا برای او قابل درک باشد. هر مطلب آموزشی که به کودک ارائه می شود باید متناسب با رشد ذهنی و شناختی، رشد اجتماعی و رشد عاطفی یادگیرنده بوده و نیز با نیازها، توانایی ها و سطح درک و فهم کودک تناسب داشته باشد به بیانی دیگر مربی (فرد آموزش دهنده) باید با ویژگی های رشدی متربی (در اینجا کودک) کاملاً آشنا باشد و در آموزش مفاهیم، آ نها را مدنظر قرار دهد؛ در غیر این صورت، هم تلاش های مربی و هم متربی بیهوده و بی نتیجه خواهد بود. چونکه با کودک سر و کارت فتاد / پس زبان کودکی باید گشاد

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: شناساندن خدا به کودک -کودک و خداشناسی -تربیت دینی کودک ,
تاریخ :
بازدید : 179
نویسنده : H O S S E I N I

آثار خشنودی به قضا و قدر الهی

خشنود بودن به قضا و قدر الهی، دارای برکات بسیاری است که ذیلًا برخی از آنها را مطرح می نماییم:


الف) آرامش و نشاط دایمی

صاحب این مرتبه از معرفت، پیوسته در بهجت و سرور است. امام صادق علیه السلام فرمود:
الرُّوحُ وَ الرَّاحَةُ فِی الرِّضَا وَ الْیقِین[1]
نشاط و راحتی، در خشنودی به تقدیر الهی و یقین است.

 

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: آثار خشنودی به قضا و قدر الهی ,
تاریخ :
بازدید : 151
نویسنده : H O S S E I N I

کودک و خدا

 

کودکی که آماده تولد بود، نزد خدا رفت و از او پرسید: «می گویند فردا شما مرا به زمین می‌فرستید، اما من به این کوچکی و بدون هیچ کمکی چگونه می توانم برای زندگی به آنجا بروم؟»

خداوند پاسخ داد: « از میان تعداد بسیاری از فرشتگان، من یکی را برای تو در نظر گرفته‌ام. او از تو نگهداری خواهد کرد.» اما کودک هنوز مطمئن نبود که می خواهد برود یا نه :«اما اینجا در بهشت، من هیچ کار جز خندین و آواز خواندن ندارم و اینها برای شادی من کافی هستند.»

خداوند لبخند زد «فرشته تو برایت آواز می خواند، و هر روز به تو لبخند خواهد زد. تو عشق او را احساس خواهی کرد و شاد خواهی بود.»

کودک ادامه داد: «من چطور می توانم بفهمم مردم چه می گویند وقتی زبان آنها را نمی دانم؟»

خداوند او را نوازش کرد و گفت: «فرشته تو، زیباترین و شیرین ‌ترین واژه‌هایی را که ممکن است بشنوی در گوش تو زمزمه خواهد کرد و با دقت و صبوری به تو یاد خواهد داد که چگونه صحبت کنی.»

کودک با ناراحتی گفت: «وقتی می خواهم با شما صحبت کنم، چه کنم؟»

اما خدا برای این سئوال هم پاسخی داشت: «فرشته‌ات، دستهایت را درکنار هم قرار خواهد داد و به تو یاد می‌دهد که چگونه دعاکنی.»

کودک سرش رابرگرداند وپرسید: «شنیده‌ام که در زمین انسانهای بدی هم زندگی می‌کنند. چه کسی از من محافظت خواهد کرد؟ »

- «فرشته‌ات از تو محافظت خواهد کرد، حتی اگر به قیمت جانش تمام شود.»

کودک با نگرانی ادامه داد: «اما من همیشه به این دلیل که دیگر نمی‌توانم شما راببینم، ناراحت خواهم بود.»

خدواند لبخند زد و گفت:‌ «فرشته‌ات همیشه درباره من با تو صحبت خواهد کرد و به تو راه بازگشت نزد من را خواهد آموخت، گر چه من همیشه درکنار تو خواهم بود.»

در آن هنگام بهشت آرام بود اما صداهایی از زمین شنیده می‌شد. کودک می‌دانست که باید به زودی سفرش را آغاز کند.

او به آرامی یک سئوال دیگر از خداوند پرسید: «خدایا ! اگر من باید همین حالا بروم لطفاً نام فرشته‌ام را به من بگویید.»

خداوند شانه او را نوازش کرد و پاسخ داد:

«نام فرشته‌ات اهمیتی ندارد. به راحتی او را مادر صدا کن .»

کودک منتظر بود که به دنیا بیاید.

‫کودک از خدا پرسید:« پس کی من را به دنیا می فرستید؟»

‫خدا گفت:« صبر داشته باش...»

‫کودک بی صبرانه منتظر بود موجودی را که خدا می گفت مادر اوست ببیند.

‫پس، از خدا پرسید:« مادر چه موجودی است؟»

‫خدا گفت:« مادر مهربان ترین مهربانان است»

‫کودک گفت:« مهربان یعنی چه؟»

‫خدا پاسخ داد:« مهربان یعنی کسی که از شیره ی جانش به تو می خوراند»

‫کودک پرسید:« خدایا... من باید او را دوست داشته باشم؟»

‫خدا گفت:« برتر از دوست داشتن... تو باید بعد از من او را بپرستی»

‫کودک گفت:« خدایا... پس خواهش می کنم مرا زودتر به دنیا بفرست»

‫سپس با خودش فکر کرد:« یعنی مادر چه موجودی می تواند باشد که خدا این قدر احترام قایل است و می گوید بعد از خدا باید او را بپرستم؟»

‫کودک حسابی کلافه شده بود. حرف های خدا او را برای دیدن مادر کنجکاو کرده بود... زمان زیادی گذشت، اما خدا کودک را به دنیا نفرستاد.

‫کودک عصبانی شد و گفت:« خدایا... پس کی می خواهید من را به دنیا بفرستید؟»

‫خدا پاسخ داد:« گفتم که... صبر داشته باش. تو دیرتر به دنیا می روی»

‫کودک نگاهی به کودکان دیگر انداخت که پشت سر هم به طرف دنیا می رفتند.

‫کودک عصبانی تر پرسید:« چرا من باید دیرتر به دنیا بروم؟»

‫خدا گفت:« چون ورود تو به دنیا با ورود دیگر کودکان فرق دارد»

‫کودک پرسید:« ورود من چه فرقی دارد؟»

‫خدا گفت:« صبر داشته باش... خودت می فهمی»

‫کودک بغض کرد. خدا از بغض کودک ناراحت شد و گفت:« تو را دیرتر از بقیه می فرستم تا معنی صبر را بفهمی»

‫بغض کودک ترکید و شروع به گریه کرد.با گریه به خدا گفت:« اما من تا همین الآن هم خیلی صبر کردم.»

‫خدا پاسخ داد:« بیش تر باید صبر کنی... چون ورود تو به دنیا با صبر امکان پذیر است... تو باید صبور باشی کودکم.»

‫کودک معنی این حرف خدا را نفهمید. اما باز هم صبر کرد. مدتی گذشت و در این مدت کودکان زیادی به دنیا رفتند دیگر حسابی کلافه شده بود که خدا به او گفت:« اینک نوبت تو است... می توانی به دنیا بروی... برو و صبور باش»

‫کودک باز هم منظور خدا را نفهمید... مشتاقانه به سوی دنیا دوید...

‫خوشحال بود که بالاخره می تواند موجود مادر را ببیند...

‫اما خدا او را با صبر آشنا کرده بود، چون با به دنیا آمدن او ، مادرش از دنیا می رفت.:: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: کودک و خدا ,
تاریخ :
بازدید : 206
نویسنده : H O S S E I N I

شروع هر کاری با یاد خدا

بسم الله

یکی از بهترین کارها برای یاد خدا، گفتن «بسم الله الرحمن الرحیم» در اوّل هر کاری است. وقتی ما «بسم الله الرحمن الرحیم» می گوییم، در حقیقت از خدا می خواهیم که ما را کمک کند.

 

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: شروع هر کاری با یاد خدا ,
تاریخ :
بازدید : 122
نویسنده : H O S S E I N I

آثار خشنودی به قضا و قدر الهی

آثار خشنودی به قضا و قدر الهی خشنود بودن به قضا و قدر الهی، دارای برکات بسیاری است که ذیلًا برخی از آنها را مطرح می نماییم:


الف) آرامش و نشاط دایمی

صاحب این مرتبه از معرفت، پیوسته در بهجت و سرور است. امام صادق علیه السلام فرمود:
الرُّوحُ وَ الرَّاحَةُ فِی الرِّضَا وَ الْیقِین[1]
نشاط و راحتی، در خشنودی به تقدیر الهی و یقین است.:: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: آثار خشنودی به قضا و قدر الهی ,
تاریخ :
بازدید : 152
نویسنده : H O S S E I N I
سمیع و بصیر بودن پروردگار

سمیع و بصیر بودن پروردگار

منظور از سمیع و بصیر بودن خداوند چیست؟ آیا خداوند هم مانند انسانها می شنود و می بیند؟ این بحث از قدیم محل مناقشه بسیاری بوده است. در ادامه ابتدا به طور اجمالی، سپس به صورت مفصل به پاسخ این پرسش می‌پردازیم.

سمیع و بصیر بودن پروردگار

سمیع و بصیر بودن پروردگار

پاسخ اجمالی به معنای سمیع و بصیر بودن خداوند

محققین بر این عقیده اند که سمیع و بصیر بودن خداوند، چیزى جز علم و آگاهى او نسبت به «اصوات» و «مبصرات» یعنى «موجودات دیدنى» نیست، البته این دو واژه از آنجا که در آغاز براى قوه شنوائى و بینائى ما وضع شده، همیشه  «گوش» و «چشم» را به ذهن می‌آورد، ولى واضح است که این الفاظ هنگامى که در مورد خداوند به کار مى روند، از مفاهیم جسمانى و آلات و ادوات، مجرد و برهنه مى شوند. زیرا ذات پاک او بالاتر از جسم و جسمانیت بوده و با دلیل عقلی نیز چنین چیزی قابل اثبات است.:: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: سمیع و بصیر بودن پروردگار ,
تاریخ :
بازدید : 120
نویسنده : H O S S E I N I

آیا با معانی نام‌های زیبای خداوند آشنایی دارید؟

در این مقاله سعی شده است که مشهورترین و زیباترین نام‌های خداوند با معنی جمع آوری و ارائه گردد.

آیا با معانی نام‌های زیبای خداوند آشنایی دارید؟

آیا با معانی نام‌های زیبای خداوند آشنایی دارید؟ به طور کلی اسامی خداوند که در قرآن کریم ذکر شده‌اند به بیش از ۲۰۰ نام می‌رسد. در میان این نام‌ها، ۹۹ عدد از آن‌ها را اسماء الحسنی یا نام‌های نیکوی خداوند می‌نامند.

نام‌های زیبای خدا یا اسماء حسنی را به سه گروه تقسیم کرده‌اند:

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: آیا با معانی نام‌های زیبای خداوند آشنایی دارید؟ ,
تاریخ :
بازدید : 128
نویسنده : H O S S E I N I

آثار و خواص نام‌های نیکوی خداوند

در این مقاله به فضیلت و خواص نام‌های نیکوی خداوند یا اسماء حسنی پرداخته شده است.

آثار و خواص نام‌های نیکوی خداوند

آثار و خواص نام‌های نیکوی خداوند

فضیلت و خواص اسماء الحسنی برای رفع مشکلات و تسهیل در امور

در این مطلب به معرفی ۱۳ مورد از مشهورترین و با فضیلت‌ترین اسماء حسنی پرداخته شده است.:: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: آثار و خواص نام‌های نیکوی خداوند ,
تاریخ :
بازدید : 183
نویسنده : H O S S E I N I

پرستش خدای دیده نشده

مطلب پیش رو به پاسخ این سوال می پردازد که چگونه به خدایی که ندیده ایم ایمان بیاوریم؟

پرستش خدای دیده نشده

پرستش خدای دیده نشده ساده‌ترین اشکالى که مادى گرا‌ها بر خداپرستان دارند این است که: «انسان چگونه مى تواند موجودى را که با حواس خود درک نکرده بپذیرد و به او ایمان آورد، شما مى‌گوئید خدا نه جسم دارد، نه مکان دارد، نه زمان نه رنگ و نه...، چنین موجودى را با چه وسیله می‌توان درک کرد؟ ما تنها به چیزى ایمان مى‌آوریم که حواس ما عاجز از درک آن نباشد، چگونه به خدایی که ندیده ایم ایمان بیاوریم؟ اصلاً چنین چیزى وجود ندارد.»

‏ این اشکال از جهاتى قابل بحث است:

 

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: پرستش خدای دیده نشده ,
تاریخ :
بازدید : 144
نویسنده : H O S S E I N I

آیا آفریدگار هم آفریدگاری دارد؟

آیا خدا باید آفریدگاری داشته باشد؟

برتراندراسل، فیلسوف معروف انگلیسى در کتاّ خود با نام «چرا مسیحى نیستم»؟ چنین مى گوید: «در جوانى به خداوند عقیده داشتم، و بهترین دلیل بر آن را برهان علة العلل مى‌دانستم، و اینکه تمام آنچه را در جهان مى‌بینیم داراى علتى است و اگر زنجیر علت‌ها را دنبال کنیم سرانجام به علت نخستین مى‌رسیم که او را خدا مى نامیم. ولى بعداً به کلى از این عقیده برگشتم زیرا فکر کردم اگر هر چیز باید علت و آفریننده‌اى داشته باشد پس خدا نیز باید علت و آفریدگارى داشته باشد!»

 :: موضوعات مرتبط: -------------------موضوعات مختلف------------------- , خداشناسی , ,
:: برچسب‌ها: آیا خدا باید آفریدگاری داشته باشد؟ ,

صفحه قبل 1 صفحه بعد

آپلود عکس" />
علاقمندیها: برنامه نویسی کامپیوتر، مطالعه اخبار موسیقی، سفر، مطالعه مقالات تخصصی، مطالعه وبلاگها و ... با مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم برای بهتر باز شدن وبلاگ استفاده کنید:) اين سايت حاصل تلاش شبانه روزي سيد محمد جواد حسيني مي‌باشد که بدون وابستگي مادي و معنوي به هيچ سازمان و نهاد و حزب و گروه سياسي فعاليت خود را ابتدا بر اساس قانون الهي و سپس قانون اساسي ايران بنا نهاده است. کليه هزينه‌هاي اين سايت با هزينه شخصي پرداخت مي‌شود که اميدوارم از اين پس از طريق فروشگاه سايت و تبليغات تامين شود و همواره سعي مي‌کنم تا مطالب آموزشي جديد و خواندني را براي شما به ارمغان بياورم.

سایت خوبه؟؟


نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 913
بازدید دیروز : 1252
بازدید هفته : 3303
بازدید ماه : 11557
بازدید کل : 33720
تعداد مطالب : 5367
تعداد نظرات : 20
تعداد آنلاین : 1

تماس با من تلگرام تماس با من در اینستاگرام

بازديد امروز: 913

بازديد ديروز: 1252

بازديد هفته: 3303

بازديد کل: 11557

تعداد مطالب: 5367

گوگل امروز : 91

گوگل ديروز: 125

بازديد ماه: 11557

آي پي ديروز : 417

آي پي امروز: 417

بازديد سال: 33720

RSS

Powered By
loxblog.Com